Kam na výlet na Liptove


Termín pobytu
Hostia
Zadajte počet dospelých.
Zadajte počet juniorov.
Zadajte počet detí.

Región Liptov je turisticky najvyhľadávanejšou destináciou na Slovensku

30+

Obľúbených turistických
miest v okruhu 40 km

Vďaka svojej výhodnej polohe a mnohorakým prírodným krásam. Zo všetkých strán je obklopený horami – zo severu Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy, na juhu Nízke Tatry, na západe Veľká Fatra a Popradská kotlina na východe.


Turistika

Návstevníci Liptova si môžu vybrať zo širokého spektra označených, rôzne náročných turistických trás. Neopakovateľné zážitky si prinesiete z výstupov na známe vyhliadkové dominanty Liptova : Ďumbier, Bystrá, Veľký Choč, Baranec, Jakubiná, Salatín či Poludnica. Môžete absolvovať nádherné hrebeňové túry v Nízkych Tatrách, Veľkej Fatre. Turisticky príťažlivé sú aj prechody Prosieckou, Kvačianskou a Demänovskou dolinou.

Vodná zábava

Najmä v letných mesiacoch je vhodné kombinovať pešiu turistiku s pobytmi pri vodných nádržiach a aquaparkoch. Odporúčame navštívit najväčsí zábavný vodný park na Slovensku – aquapark Tatralandia( 6 km) a Gino Paradise Bešeňová (15 km), kde Vám ponúkame výhodné zľavnené vstupy. Rieky Liptova ponúkajú moznosť raftingu, vodná nádrž Liptovská Mara ja vyhľadávaná pre rybolov a široké množstvo vodných športov.

Cykloturistika

Liptov ponúka ideálne podmienky aj pre milovníkov cykloturistiky, od požičania bicyklov až po výber jednotlivých cyklotrás podľa požiadaviek klientov. Možnosť výberu od nenáročných rekreačných trás spojených s prehliadkou pamätihodností a prírodných úkazov Liptova až po náročné trasy vysokohorským terénom vo Vysokých Tatrách a Nízkych Tatrách.

Jaskyne

Krása podzemného sveta jaskýň už tradične priťahuje každý rok tisíce domácich i zahraničných návštevníkov. Liptov je na krásy podzemných jaskýň mimoriadne bohatý a región zvyknú nazývať aj Liptovský kras. Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 35 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne: Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody, ktorá patrí medzi najkrajšie sprístupnené jaskyne v Európe. V tesnom susedstve Demänovskej doliny so svetoznámymi jaskyňami vyskytujú sa krasové javy aj v Jánskej doline – Stanišovská jaskyňa.

Pamiatky

Z kultúrnych a historických pamiatok spomenieme archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare – sídlisko z mladšej doby železnej ( 300-100 p.n.l.) , múzeum liptovskej dediny v Pribiline a obec Vlkolínec ( zapísaná do zoznamu UNESCO ).

Odporúčame navštíviť
Demänovská jaskyňa

Komplex asi 30 jaskýň v Demänovskej doline na severnej strane Nízkych Tatier.

Voľný čas
6 km
Voľný čas
7 min
Odporúčame navštíviť
Lyžovanie v Jasnej

Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Skibus ma zastávku od penziónu 20 m, ktorý chodí priamo do Jasnej.

Voľný čas
12 km
Voľný čas
20 min
Odporúčame navštíviť
Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry, 10 km od Liptovského Mikuláša, v závere obce Žiar.

Voľný čas
15,2 km
Voľný čas
21 min.
Odporúčame navštíviť
Lyžovanie FUNPARK Žiarce

FUN PARK Žiarce Pavčina Lehota sa svojou veľkosťou síce radí medzi menšie lyžiarske strediská na Liptove, ale určite prekvapí svojou rodinnou atmosférou.

Voľný čas
5,4 km
Voľný čas
24 min.
Odporúčame navštíviť
Bobová dráha Žiarce

Rodinné stredisko Žiarce sa nachádza 8 km od mesta Liptovský Mikuláš, v liptovskej obci Pavčina Lehota, nachádzajúcej sa na začiatku Demänovskej doliny, ktorá otvára brány do známeho lyžiarskeho strediska Jasná.

Voľný čas
5,4 km
Voľný čas
8 min
Odporúčame navštíviť
Medvedia štôlňa – Žiar

Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove. Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať.

Voľný čas
17,3 km
Voľný čas
26 min.

Pokojný rodinný penzion v centre turistického ruchu.

AQUA & WELLNESS RESORT Alžbeta má výbornú polohu, čo ocenia najmä milovníci turistiky a cykloturistiky.

izby v ponuke

Dostupnosť ubytovania v penzióne Alžbeta
Termín pobytu
Hostia
Zadajte počet dospelých.
Zadajte počet juniorov.
Zadajte počet detí.
Predbežná cena s DPH
 
Platba je možná v hotovosti
alebo prevodom na účet.
-
Uvedená cena je orientačná. V prípade dlhšieho pobytu alebo väčšej rezervácie ponúkame množstvové zľavy.
Kontaktné údaje
Zadajte vaše meno.
Zadajte vaše priezvisko.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.
Predbežná cena s DPH
-
Uvedená cena je orientačná. V prípade dlhšieho pobytu alebo väčšej rezervácie ponúkame množstvové zľavy.

Správa sa odosiela ...

Zatvoriť