00421 (0) 903 537 204 rezervácia webkamery jazyk (sk): penzión v zimnej sezóne

Leto na Liptove

Región Liptov je turisticky najvyhľadávanejšou destináciou na Slovensku vďaka svojej výhodnej polohe a mnohorakým prírodným krásam. Zo všetkých strán je obklopený horami – zo severu Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy, na juhu Nízke Tatry, na západe Veľká Fatra a Popradská kotlina na východe.

Návstevníci Liptova si môžu vybrať zo širokého spektra označených, rôzne náročných turistických trás.  Neopakovateľné zážitky si prinesiete z výstupov na známe vyhliadkové dominanty Liptova : Ďumbier, Bystrá, Veľký Choč, Baranec, Jakubiná, Salatín či Poludnica. Môžete absolvovať nádherné hrebeňové túry v Nízkych Tatrách, Veľkej Fatre. Turisticky príťažlivé sú aj prechody Prosieckou, Kvačianskou a Demänovskou dolinou. Najmä v letných mesiacoch je vhodné kombinovať pešiu turistiku s pobytmi pri vodných nádržiach a aquaparkoch. Odporúčame navštívit najväčsí zábavný vodný park na Slovensku - aquapark Tatralandia( 6 km) a Gino Paradise Bešeňová ( 15 km), kde Vám ponúkame výhodné zľavnené vstupy.  Rieky Liptova ponúkajú moznosť raftingu, vodná nádrž Liptovská Mara ja vyhľadávaná pre rybolov a široké množstvo vodných športov.
dovolenka na liptovedovolenka aquapark Tatralandiadovolenka v tatrach 
Liptov ponúka ideálne podmienky aj pre milovníkov cykloturistiky, od požičania bicyklov až po výber jednotlivých cyklotrás podľa požiadaviek klientov. Možnosť výberu od nenáročných rekreačných trás spojených s prehliadkou pamätihodností a prírodných úkazov Liptova až po náročné trasy vysokohorským terénom vo Vysokých Tatrách a Nízkych Tatrách.
Krása podzemného sveta jaskýň už tradične priťahuje každý rok tisíce domácich i zahraničných návštevníkov.  Liptov je na krásy podzemných jaskýň mimoriadne bohatý a región zvyknú nazývať aj Liptovský kras. Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 35 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne: Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody, ktorá patrí medzi najkrajšie sprístupnené jaskyne v Európe. V tesnom susedstve Demänovskej doliny so svetoznámymi jaskyňami vyskytujú sa krasové javy aj v Jánskej doline – Stanišovská jaskyňa.
Z kultúrnych a historických pamiatok spomenieme archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare – sídlisko z mladšej doby železnej  ( 300-100 p.n.l.) , múzeum liptovskej dediny v Pribiline a obec Vlkolínec ( zapísaná do zoznamu UNESCO ).
 
doporučujeme : www.pomahameludom.sk
                          www.neprepustaj.sk

Kniha návštev:

Lubos: Vyborna komunikacia krasny priestor a tesime sa na leto

Mapa - kde nás nájdete

Rezervačný formulárSpamová ochrana: napíšte posledný mesiac v roku po slovensky / anglicky:
design & programming 2016 © Penzión Alžbeta - Jasná, ubytovanie na Liptove
akékoľvek kopírovanie a sťahovanie obrázkov alebo textov je bez písomného súhlasu majiteľa zakázané